تبلیغات
با ما به روز باشید... - تلفن همراه را با حلقه ازدواج خود کنترل کنید!

با ما به روز باشید...
 

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 18 اردیبهشت 1390 توسط mehdi 2rafky

گروهی از محققان فنلاندی حلقه ای را طراحی کرده اند که می تواند به جای حلقه ازدواج در انگشت قرار گیرد و همانند یک کنترل کننده از راه دور برای تلفن همراه عمل کند. 
درحقیقت یک چرخش 45 درجه می تواند با عملکردهای مختلفی چون پاسخگویی به تماس، قطع تماس در انتظار و ارسال قطعات موسیقی برای پخش با هدفن سازگار شود.
Nenya
که در همکاری با دستبند الکترونیکی کنترل از راه دور تلفن همراه را انجام می دهد قرار است در کنفرانس آینده "فاکتورهای انسانی در سیستمهای محاسباتی" که در ونکوور برگزار خواهد شد معرفی شود.
به گفته این محققان، این دستبند می تواند به لوازم جانبی دیگری چون ساعت مجهز شود.
براساس گزارش 
PI GADGET
، هرچند این دستگاه قادر است کنترل موبایل از طریق فاکتورهای انسانی را تسهیل بخشد اما می تواند محدودیتهای استفاده داشته باشد. این محدودیتهای احتمالی می توانند در موقعیتهایی که آهنربا با دستگاههای امنیتی مثل آشکارسازهای فلز در فرودگاهها تداخل می کند وجود داشته شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، پیدا کردن و بیرون آوردن تلفن همراه از داخل جیب یا کیف برای جواب دادن به تماس اغلب فرایندی سخت و وقت گیر است. این مشکل به زودی می تواند با ابزار جدیدی که شبیه به حلقه ازدواج است حل شود. این حلقه که
Nenya
نام دارد می تواند همانند "حلقه قدرت" در "ارباب حلقه ها" این قدرت را به کاربر بدهد که تلفن همراه خود را از فاصله دور کنترل کند.
این ابزار فنی که برپایه اصول ساده مغناطیسم و خاصیتهای آهنربایی عمل می کند را محققان شرکت فنلاندی نوکیا توسعه داده اند. این حلقه می تواند همانند یک وسیله زینتی داخل انگشت قرار گیرد.
با چرخاندن آهنربای 
Nenya
به دور انگشت می توان خطوط میدان حلقه را تغییر دارد. این تغییرات به دستبندی که دور مچ بسته می شود ارسال می شوند و این دستبند از طریق بلوتوث با تلفن همراه که از کاربر فاصله دارد ارتباط برقرار می کند.
به این ترتیب کاربر می تواند عملکردهای مختلف تلفن همراه خود را به طور مستقیم و از راه دور کنترل کند!

.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

تبادل لینک

خرید بک لینک