تبلیغات
با ما به روز باشید... - تلفن کاغذی انعطاف پذیر ساخته شد

با ما به روز باشید...
 

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 19 اردیبهشت 1390 توسط mehdi 2rafky
به نقل از گیزمگ؛ محققان آزمایشگاه Human Media دانشگاه کوئینز کانادا گوشی های هوشمند فلاپی E-Ink ساخته اند که به عنوان رایانه کاغذی نیز محسوب می شود.
این فلاپی مانند همتای ضخیمترش می تواند تلفن کند، تلفن دریافت کند، کتاب الکترونیکی ذخیره كند و یا موسیقی پخش کند. اما برخلاف مدل های نظیر خود به شکل جیب یا کیف کاربر خود در  می آید و حتی در صورتی که خم شده باشد نیز کار می کند.
Roel Vertegaal مدیر آزمایشگاه Human Media و سازنده این وسیله می گوید:" این رایانه می تواند مشاهده کند، احساس کند و مانند یک برگه تعاملی کوچک عمل كند. شما می توانید آن را خم کرده درون گوشی همراه خود قرار دهید و با یک ضربه آهسته به گوشۀ آن صفحه را عوض کنید و یا با یک قلم برروی آن بنویسید.
ابعاد یک صفحه نمایش فیلم باریک انعطاف پذیر  E-Ink 5/9 سانتیمتر (74/3 اینچ) است. در زیر این صفحه یک مدار انعطاف پذیر به همراه حسگرهای خم شونده مقاومی وجود دارند که به آن قابلیت برنامه ریزی جهت تشخیص انواع مختلف صورت های خم شدن را می دهد و می تواند هدایت منوها، شماره گیری، انتخاب آهنگ و یا هر کار دیگری را انجام دهد. استفاده از تخته (tablet) Wacom  در این وسیله، به کاربر این امکان را می دهد که برروی صفحه چیزی بنویسد یا بکشد درست مانند این که روی کاغذ چیزی بنویسد.
زمانی که گوشی کاغذی کار نمی کند الکتریسیته ای نیز مصرف نمی کند. گروه Vertegaal وسیله مشابهی به نام Snaplet نیز ساختند که مانند دستبند می توان به دست بست. Snaplet وقتی به شکل محدب است به عنوان ساعت، وقتی مسطح است بعنوان  PDA(مخفف Personal Digital Assistant - وسیله ای دستی است که شامل اطلاعاتی چون نشانی ها، کتاب، تقویم و ... است) و هنگامی که به شکل مقعر در می آید، به عنوان تلفن کار می کند.
گروه Vertegaal اظهار داشت:" این تصویری از آینده است. تا 5 سال آینده همه چیز مانند این وسیله قادر به دیدن و لمس کردن خواهد بود.".: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

تبادل لینک

خرید بک لینک