تبلیغات
با ما به روز باشید... - برنامه iPhon این بار در خدمت نابینایان

با ما به روز باشید...
 

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 25 اردیبهشت 1390 توسط mehdi 2rafky
به نقل از فیزورگ؛ گروهی از متفکران دانشگاه های مختلف به طور مشترک برروی پروژه ای کار می کنند که فناوری جدید موجود (iPhon) را با برنامه دنیای واقعی اینترنت ادغام کرده و نابینایان را در امر تصمیم گیری درباره محیط اطراف خود کمک می كند.
برنامه VizWiz که یک برنامه iPhone است به نابینا این امکان را می دهد تا از شیء مورد نظر عکس بگیرد، سؤالی درباره آن شیء بپرسد و سپس در چند ثانیه پاسخ خود را دریافت كند!
برنامه Mechanical Turk یک وب سایت آمازون است که به کارمندان وظایف روزمره ای را محول می کند که انجام آن برای انسان آسان اما برای رایانه مشکل است.
به طور کلی این وظایف کوچک بوده و دستمزد کمی دارد اما کارمندان برای جبران این مسئله تعداد زیادی از وظایف را به عهده می گیرند.
قیمت پایین Mechanical Turk به این علت است که خیلی سهل الاستفاده نیستند و نمی توان به راحتی جواب خود را از این سیستم دریافت کرد.
در اینجا دانشمندان MIT دست به کار شدند و برنامه ای به نام Turkit  ساختند که به عنوان واسط عمل می کند و به سایر برنامه نویس ها این امکان را می دهد برنامه هایی ایجاد کنند که بی آن که واقعاً به سایت مراجعه کنند، برنامه Mechanical Turk را مورد استفاده قرار دهند.
این کاری است که توسعه دهندگان این برنامه انجام دادند (راهبری این پروژه توسط جفری بیگام Jeffrey Bigham از دانشگاه روچستر است).
آن ها برنامه iPhone را طوری طراحی کردند که با برنامه Turkit کار کند و به این ترتیب دیگر نیازی نباشد مشتریان نابینا مجبور به مراجعه و استفاده مستقیم از Mechanical Turk  باشند.
اما این همۀ ماجرا نیست! جهت حل مشکل انتظار طولانی برای دریافت پاسخ، برنامه Turkit با کارمندان Mechanical Turk  تماس می گیرد، به محض این که برنامه iPhone اجرا شد به محض دریافت عکس و صدای ضبط شده پاسخ پرسش داده می شود.
برنامه VizWiz همچنان در  حال توسعه بوده و به همین دلیل مورد استفاده عموم قرار نگرفته است، اما به زودی همگان از آن استفاده خواهند کرد.
بهره برداری از این برنامه تحول بزرگی در زندگی نابینایان ایجاد خواهد کرد.
یکی از نابینایان که داوطلبانه این برنامه را آزمایش کرده است می گوید: " ... این برنامه واقعاً مفید است، زیرا زمانی که ناامید می شوید و کسی نیست که شما را یاری کند به کمک شما می آید.".: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

تبادل لینک

خرید بک لینک