تبلیغات
با ما به روز باشید... - عذرخواهی و اعتراف تاریخی بنیانگذار اچ پی

با ما به روز باشید...
 

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 20 مرداد 1390 توسط mehdi 2rafky
به تازگی نامه‌ای متعلق به ۵۵ سال پیش منتشر شده است که در آن  بنیانگذار شرکت هیولت پاکارد (اچ.پی) متواضعانه از اینکه هیچ چیزی در مورد کامپیوتر نمی‌داند عذرخواهی کرده است.
 
hp-leter
 
این نامه متعلق به زمانیست که ویلیام آر هیولت هنوز لقب پدر سیلیکون والی (منطفه فناوری معروف آمریکا که بیشتر شرکت‌های فناوری در آن مستقر هستند) را به خود اختصاص نداده بود.
جریان نامه نیز از این قرار بود که فردریک ترمن رئیس دانشگاه استنفورد در نامه‌ای به هیولت از او خواسته بود تا او را در تهیه یک دستگاه کامپیوتر برای ارتش یاری رساند اما پاسخ هیولت به این نامه این بود:
من هیچ دانش شخصی در مورد کامپیوترها ندارم و هیچ شخص دیگری در سازمان ما نیز دانش قابل توجهی در این زمینه ندارد. متاسفانه ما در این زمینه نمی‌توانیم به شما کمک کنیم.

hp

این پاسخ دور از انتظار نبوده و نیست چرا که باید توجه داشت این نامه و پاسخ آن ده سال قبل از عرضه اولین کامپیوتر شرکت معظم اچ پی در آن زمان صورت گرفته و آنها تنها در حال آزمایش در کسب و کار الکترونیک بودند.
امروزه بسیار دور از انتظار است که شما تاکنون از یکی از محصولات این شرکت برخوردار نبوده و یا از آن استفاده نکرده باشید. پس از آن نامه مدت زیادی نگذشت که هیولت دانش بسیاری در زمینه کامپیوتر کسب کرد و این تا آنجا پیش رفت که امروز این موضوع یعنی عذرخواهی ۵۵ سال پیش هیولت برای شما جالب توجه باشد!
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

تبادل لینک

خرید بک لینک